Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

OSB

Краток опис:

Што е OSB? OSB е ориентирано влакно одбор, е надградба на традиционалните particleboard производи, механичките особини со насочување, издржливост, отпорност на влага и димензионална стабилност отколку обичните particleboard. Со коефициент мала експанзија, без дисторзија, добра стабилност, униформа материјал и ноктите на високи перформанси. Ориентирано влакно одбор (OSB), исто така познат како flakeboard, фунтата одбор и aspenite во британскиот англиски, е еден вид на дрво Инженерните слични ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  параметар

  Тагови производ

  Што е OSB?
  OSB е ориентирано влакно одбор, е надградба на традиционалните particleboard производи,
  механичките особини со насочување, издржливост, отпорност на влага и димензионална стабилност отколку обичните particleboard.
  Со коефициент мала експанзија, без дисторзија, добра стабилност, униформа материјал и ноктите на високи перформанси.
   Oriented strand board (OSB), also known as flakeboard, sterling board and aspenite in British English,
  is a type of engineered wood similar to particle board, formed by adding adhesives and then compressing
  layers of wood strands (flakes) in specific orientations. It was invented by Armin Elmendorf in California in 1963.
  OSB/2 – Load-bearing boards for use in dry conditions
  OSB/3 – Load-bearing boards for use in humid conditions
  OSB/4 – Heavy-duty load-bearing boards for use in humid conditions


 • Претходно:
 • Следно:

 • стока OSB (ориентирано Strand одбор)
  големина 1220 * 2440/1250 * 2500mm
  дебелина 6-30mm
  толеранција ± 0.5mm во дебелина, ± 0.2mm во ширина и должина
  лепак МР, меламин, WBP, PMDI
  материјали топола, бор, се комбинираат материјали
  капацитет на производство 20000CBM / година
  густина  600-650kgs / CBM
  густина tolorance ± 10%
  формалдехид емисија (mg / 100g) ≤8%
  Содржината на влага ≤10%
  Еластичност модул (паралелно) Просечната вредност (MPa): ≥3500
  Минимална вредност (MPa): ≥2800
  Еластичност модул (вертикален) Просечната вредност (MPa): ≥1400
  Минимална вредност (MPa): ≥1120
  Внатрешна сила обврзници Просечната вредност (MPa): ≥0.32
  Минимална вредност (MPa): ≥0.256

   

   име OSB (Oriend Strand одбори), Нафора одбор, фунта одбор, одборот шушка
  одделение OSB / 1, OSB / 2, OSB / 3 (OSB1, OSB2, OSB3)
  големина * 1220mm 2440mm & 1250 * 2500mm или како вашето барање
  дебелина 6mm / 8mm / 9mm / 10mm / 11mm / 12mm / 15mm / 18mm / 21mm, 22mm, 25mm, итн
  лепак MR / WBP / Меламин
  материјал: Топола, Тврдо дрво, бор, итн
  Влага 6% ~ 115%
  густина 650 ~ 700kgs / CBM
  MOQ 1 * 20'GP
  користење и плашт, кров, subflooring, тротоарите, пакување, изложба колибите, декоративни намени,
  лепене на плакати и правење на преносни зграда.

   

  Име на производ  Дрво иверица животната средина Лепак OSB
  основни топола
  дебелина 2.5mm-21mm
  големина 1220X2440mm, 1250x2500mm, итн
  лепак Е1, Е2
  густина: 500-700 кг / CBM
  Дебелина толеранција +/- 0.5mm 6mm-21mm
  +/- 0.3mm-2.5mm 5mm
  Влага: <14%
  употреба: за мебел, декорација или пакување палети, итн.
  Квантитет 8pallets, 16 палети / 40'fcl, 18 палети / 40HQ, Break рефус брод мал пакет.
  одделение B / C
  MOQ: 20GP, итн
  Време на испорака Во рок од 15 дена откако добивме вашата исплата во кеш
  Начин на плаќање: T / T или L / C по видување или заедно.

   

  име на производот 1220x2440x 22mm 18mm 15mm 11mm 13.5mm OSB 3 одбор
  материјал топола
  лепак МР, Е2, меламин, WBP
  големина 7-35MMX1220X2440
  густина 600-650KG / M3
  Влага 8% -12%
  одделение OSB1, OSB2, OSB3, OSB4
  функција заштита на животната средина, водоотпорен
  Се користи за Изградба, згради и станови, станбена зграда,
  декорација, тротоарите и така натаму
  MOQ 50M3 што е 1x40HC
  Време на испорака Во рок од 15-20days откако се потврди цел
  Услови на плаќање 30% ТТ однапред, 70% по видување на BL копија
  100% LC по видување
 • Поврзани производи

  
  WhatsApp Онлајн Chat!