Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

LVL скеле одбор

Краток опис:

Laminated veneer lumber (LVL) Laminated Veneer Lumber (LVL) is a high-strength engineered wood product used primarily for structural applications. It is comparable in strength to solid timber, concrete and steel and is manufactured by bonding together rotary peeled or sliced thin wood veneers under heat and pressure.   OSHA pine scaffolding lvl board  /  scaffolding planks Product Name Pine lvl scaffold board, Pine lvl scaffolding plank Materials  Radiate pine Glue Melamine,...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Ламинат фурнир граѓа (LVL)

  Ламинат фурнир граѓа (LVL) е на високо-сила Инженерните дрво производ се користи првенствено за примена во градежништвото. Тоа може да се спореди со силата на цврсти дрво, бетон и челик и е произведен од страна на сврзување заедно Ротари излупени и исечени на тенки дрво фурнири под топлина и притисок. 
   OSHA бор скеле lvl одбор  /   скеле штици

  Име на производ

  Бор lvl скеле одбор, бор lvl скеле штица

  материјали

   зрачи бор

  лепак

  Меламин, WBP

  популарни големини

  38x225x3900mm-6000mm

  40x235x3900mm-6000mm

  42x230x3900mm-6000mm

  F & B

  полирање, не се лизга, градежни работници посигурни

  профил

  двете страни прес марка како барање на купувачот

  Содржината на влага

  8% ~ 12%

  густина

  580-620kgs / CBM

  предност

  сила LVL е три пати со иста големина цврсто дрво, што е повеќе погоден за употреба носечки

  користење

  Скеле педалата, скалило гази, градежништво греди, градење на рамка

  пакување

  Челични тракасти палети пакување

  мин цел

  50 CBM / 40HQ

  Време на испорака

  15 ~ 20days  

  2

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  
  WhatsApp Онлајн Chat!